Forum Zespół Szkół Nr 2 w Grajewie Strona Główna » Pytania do Pani Dyrektor » nie znalazłam
nie znalazłam
PostWysłany: Czw 16:34, 28 Cze 2007
zocha

niestety nie znalazłam informaji o rozszerzeniach przedmiotów ogólnokształcących.Patrzyłam w klasachII liceum i tam tego nie było. Teraz już zdecydowała się na LO.
PostWysłany: Sob 8:21, 30 Cze 2007

do Zochy:
aż sprawdziłam i od razu znalazłam. Po lewej stronie na stronie głównej są profile kształcenia i znajdują się wszystkie ramówki (do poszczególnych klas). W LO rozszerzenia są zaznaczone pogrubionym drukiem. Dodatkowo jest 4,5 godziny w 3 klasie na zajęcia fakultatywne, bo często jest tak, że uczeń, mimo że uczy się danego przedmiotu w rozszerzeniu to nie wybiera go na egzamin maturalny. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego niezależnie od wyboru szkoły.

uparta
PostWysłany: Nie 22:56, 01 Lip 2007
zocha

profile są, ale jak klikam na IIliceum ogólnokształcące to nic inie ma tych ram owek , proszę o konkrety(wklejenie tego fragmentu do odpowiedzi) bo może u mnie coś nie tak z kompem
PostWysłany: Pon 15:46, 02 Lip 2007

do Zochy: przesyłam charakterystykę klas w LO, ale jesli chcesz zobaczyć więcej to musisz wejść na profil czyli na klasę sportowo-obronną, czy lingwistyczną, czy dowolne technikum, a nie na typ szkoły

Charakterystyka profilu - klasa sportowo-obronna

Liceum Ogólnokształcące, które daje możliwość poznania i przybliżenia pracy w służbach mundurowych: policji, straży miejskiej, straży pożarnej, wojska. Część zajęć prowadzona przez specjalistów z Powiatowej Komendy Policji w Grajewie pozwoli poznać wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i prewencji. Dodatkowy atut to zajęcia sportowe zawierające blok ćwiczeniowy ze strzelectwa i terenoznawstwa. Rozszerzenie przedmiotów: biologia i geografia pozwolą na przygotowanie się na wybrany kierunek studiów Akademii Wychowania Fizycznego lub wyższych uczelni wojskowych lub policji.

W klasie trzeciej przewidziano 4,5 godziny zajęć fakultatywnych przeznaczonych na przygotowanie ucznia do wybranych egzaminów maturalnych.

Charakterystyka klasy - klasa lingwistyczna

Liceum Ogólnokształcące, które zdecydowany nacisk kładzie na edukację historii i języka obcego: angielskiego, niemieckiego lub rosyjskiego. Poznawanie świata przez poznawanie jego języków jest jeszcze bardziej ciekawe. Typ klasy, który daje niezwykłą mobilność w dzisiejszych czasach - mobilność językową, przydatną w podróży, pracy, biznesie.* Klasa lingwistyczna to klasa dla humanistów, która dobrze przygotowuje licealistę do kontynuacji nauki na uczelnie humanistyczne.

*Dodatkowym uzupełnieniem jest nauczanie historii na poziomie rozszerzonym

Polecam również zawód technika informatyka, ekonomisty, czy żywienia (wszystkie zawody poszukiwane na rynku pracy, które przeżywają renesans)
Pozdrawiam.

nie znalazłam